Krzysztof Błecha
lekarz medycyny, internista, specjalista rehabilitacji medycznej

Moje zainteresowania medycyną naturalną rozpoczęły się w czasie moich studiów medycznych, gdzie w ramach Studenckiego Stowarzyszenia Medycyny Naturalnej odbyłem liczne szkolenie m.in. medycyny manualnej, homeopatii, ziołolecznictwa i z innych technik medycyny naturalnej.

Po ukończeniu studiów kontynuowałem naukę (poza normalną praca na oddziale chorób wewnętrznych) odbywając kursy specjalistyczne.

1993-1994r. Kurs podstawowy z homeopatii  organizowany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Francuski Instytut Boiron

1995r. Kurs MASTERS z dziedziny homeopatii - organizator j.w

1993-1995r. Szkolenie z medycyny manualnej zakończone egzaminem  - Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej

1995r. Specjalistyczne  szkolenie z akupunktury dla lekarzy  zakończone egzaminem - Polskie Towarzystwo Akupunktury.
W tym czasie miałem okazję praktykować akupunkturę w gabinecie prywatnym Konsultanta Krajowego ds. Akupunktury prof. dr med.  Zbigniewa Garnuszewskiego.

1999r. Kurs doskonalący „Terapia Manualna w rehabilitacji”  Studium Medycyny Klinicznej – Klinika Rehabilitacji CMKP

1998r. Szkolenie „Terapia złożonymi preparatami homeopatycznymi”  - Instytut Psychosomatyczny w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Lekarskie Sekcja Homotoksykologii

1990/2000 liczne szkoleniach z homeopatii organizowane przez Lekarskie Towarzystwo Homeopatyczne.

2000/2001 Intensywny kurs Homeopatii Klasycznej ABCDEF - Akademia Medyczna im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz  Wielkopolskie Stowarzyszenie Homeopatów Lekarzy i Farmaceutów im. Jerzego  Łozowskiego w Poznaniu.

2001/2002 szkolenie zakończone egzaminem organizowane przez Brytyjską Szkołę Homeopatii uprawniające do uprawiania zawodu lekarza homeopatii na terenie Wielkiej Brytanii i wspólnoty brytyjskiej.

2002 – uzyskanie tytułu:  Licencjonowanego Terapeuty Manualnego przyznanego przez Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej.

Ziołolecznictwa uczyłem się od Ojca Grzegorza Sroki od 1988r. współpracując z nim aż do jego śmierci w 2006r. W międzyczasie byłem czynnym i biernym uczestnikiem konferencji naukowych organizowanych przez sekcje Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i Polski Komitet lekarski, Polskie Towarzystwo Zielarzy i Fitoterapeutów.
Obecnie prowadzę szkolenia z dziedziny fitoterapii dla farmaceutów, lekarzy w oparciu o napisane przez siebie książki: Ziołolecznictwo Ojca Grzegorza Sroki. Historia życia słynnego zielarza zakonnego. Koncepcje terapeutyczne Centrum Ziołolecznictwa jego imienia."  oraz napisaną wraz prof. dr hab. Iwoną Wawer: „Profilaktyka Zdrowotna i Fitoterapia”.